REKLAMA
Znaleziono 1825 wyników
Pasaż Grodziski wynajęty już w 80 proc. Rusza budowa! [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Pasaż Grodziski wynajęty już w 80 proc. Rusza budowa! [WIZUALIZACJE]
Park handlowy przy ulicy Fabrycznej w Grodzisku Wielkopolskim, za którego budowę i komercjalizację odpowiedzialna jest firma Refield, uzyskał pozwolenie na budowę. Jego głównym najemcą będzie sieć ALDI. Prace budowlane rozpoczną się w pierwszym kwartale 2023 roku.
Wybrano wykonawcę kolejnej obwodnicy w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Wybrano wykonawcę kolejnej obwodnicy w woj. śląskim
W przetargu na budowę obwodnicy Kroczyc w ciągu DK78 wpłynęło aż 15 ofert. Najtańszą z nich okazała się ta firmy NDI z Sopotu, która zaoferowała wykonanie inwestycji za 162,3 mln zł.
Morska farma wiatrowa Polenergii i Equinora z pozwoleniem na budowęartykuł
Pokaż artykuł
Morska farma wiatrowa Polenergii i Equinora z pozwoleniem na budowę
Coraz bliżej rozpoczęcia realizacji nowej, wielkiej, wspólnej inwestycji polskiej, prywatnej grupy energetycznej Polenergia i norweskiej firmy Equinor. Wojewoda Pomorski wydał pozwolenie na budowę dla morskiej farmy wiatrowej Bałtyk 2. Będzie liczyć 50 turbin o łącznej mocy 720 MW. Decyzja o pozwoleniu na budowę, zgodnie z przepisami ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych, podlega natychmiastowemu wykonaniu.
Nowe życie warszawskiego "Szpiegowa" (dawnego domu pracowników ambasady ZSRR)artykuł
Pokaż artykuł
Nowe życie warszawskiego "Szpiegowa" (dawnego domu pracowników ambasady ZSRR)
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i wojewoda mazowiecki Mariusz Frankowski podpisali porozumienie dotyczące ostatecznego przejęcia przez miasto terenu zwanego "Szpiegowem". W zmodernizowanej nieruchomości powstaną m.in. mieszkania służbowe dla pracowników ważnych z perspektywy interesu publicznego.
Kolejny ważny krok ku budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny ważny krok ku budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce
Zrobiono kolejny ważny krok ku budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. Nieruchomości w gminie Choczewo (województwo pomorskie), na których powstanie pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce, zostały przekazane w użytkowanie wieczyste spółce Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ). Wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz podpisała już stosowną umowę. PEJ reprezentowała Anna Jasińska, dyrektor pionu zezwoleń inwestycyjnych.
Może ruszać budowa kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19 Via Carpatiaartykuł
Pokaż artykuł
Może ruszać budowa kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19 Via Carpatia
Wojewoda Lubelski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla S19 od Międzyrzeca Podlaskiego do Radzynia Podlaskiego. Tym samym wszystkie sześć odcinków szlaku Via Carpatia, o łącznej długości 100 km, od granicy woj. mazowieckiego i lubelskiego do Lublina, jest już w budowie.
Pomorskie: Wydano pozwolenie na budowę obwodnicy Sztumu, w ciągu DK55artykuł
Pokaż artykuł
Pomorskie: Wydano pozwolenie na budowę obwodnicy Sztumu, w ciągu DK55
Wojewoda Pomorska wydała pozwolenie na budowę obwodnicy Sztumu w ciągu drogi krajowej nr 55. Trasa powstanie w ramach Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.
Decyzja lokalizacyjna dla budowy i przebudowy linii kolejowej do pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej wydana!artykuł
Pokaż artykuł
Decyzja lokalizacyjna dla budowy i przebudowy linii kolejowej do pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej wydana!
Wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz podpisała decyzję o ustaleniu lokalizacji dla budowy i przebudowy linii kolejowej nr 230 na odcinku Choczewo-Słajszewo Elektrownia (odcinek 4 trasy Wejherowo - Steknica). To kluczowy etap w realizacji projektu „Zapewnienie dostępu kolejowego do elektrowni jądrowej Lubiatowo-Kopalino”.
Wyburzają akademik Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Budynek przy Mazowieckiej będzie wspomnieniemartykuł
Pokaż artykuł
Wyburzają akademik Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Budynek przy Mazowieckiej będzie wspomnieniem
Z krajobrazu Łodzi zniknie wkrótce kolejny wysoki budynek. Decyzję o jego wyburzeniu Uniwersytet Medyczny podjął jeszcze w 2022 r.
Polska firma JAGO-PRO inwestuje w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma JAGO-PRO inwestuje w woj. śląskim
Kolejna polska firma inwestuje w województwie śląskim, dzięki decyzji o wsparciu wydanej przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE S.A.), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Skwer Sportowyinwestycja
Pokaż inwestycję
Skwer Sportowy
Kraków, Śródmieście, Chałupnika
Katowice: Drugi etap kompleksu biurowego Face2Face Business Campus już gotowy [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Katowice: Drugi etap kompleksu biurowego Face2Face Business Campus już gotowy [ZDJĘCIA]
Echo Investment S.A. zakończyło budowę drugiego etapu katowickiego kompleksu biurowego Face2Face Bus...
SBM Dembud zrealizuje na warszawskim Mokotowie nową inwestycję mieszkaniowąartykuł
Pokaż artykuł
SBM Dembud zrealizuje na warszawskim Mokotowie nową inwestycję mieszkaniową
Do rozpoczęcia swojej nowej inwestycji na warszawskim Mokotowie przygotowuje się Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa DEMBUD.
firma
Pokaż firmę
Mgr. Inż. Arch. Joanna Kołodziej
firma
Pokaż firmę
Mgr. Inż. Arch. Joanna Unilewska
firma
Pokaż firmę
Dr. Inż. Arch. Joanna Kołodziej
Wrocław: Daremny protest mieszkańców Maślic. Miasto sprzeda działki na kolektorze ściekowymartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Daremny protest mieszkańców Maślic. Miasto sprzeda działki na kolektorze ściekowym
Rada Osiedla Maślice wraz z m.in. stowarzyszeniem "Nasze Maślice" starali się od lutego, by magistra...
Tak będzie wyglądał odcinek S8 Kobierzyce Północ – Kobierzyce Południe pod Wrocławiem [FILM-WIZUALIZACJA]artykuł
Pokaż artykuł
Tak będzie wyglądał odcinek S8 Kobierzyce Północ – Kobierzyce Południe pod Wrocławiem [FILM-WIZUALIZACJA]
W aglomeracji wrocławskiej powstaje odcinek drogi ekspresowej S8 Kobierzyce Północ – Kobierzyce Południe o długości 7,5 km, który realizuje firma Strabag Infrastruktura Południe za kwotę 309,8 mln zł. Trasa zostanie poprowadzona nowym śladem po zachodniej stronie istniejącej DK8. To część wielkiej inwestycji, polegającej na budowie drogi ekspresowej z Wrocławia (Magnic) do Kłodzka, a w przyszłości do granicy polsko-czeskiej.
Pod Wrocławiem powstaje odcinek drogi ekspresowej S8 Kobierzyce Północ – Kobierzyce Południe [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem powstaje odcinek drogi ekspresowej S8 Kobierzyce Północ – Kobierzyce Południe [FILMY]
W aglomeracji wrocławskiej powstaje odcinek drogi ekspresowej S8 Kobierzyce Północ – Kobierzyce Południe o długości 7,5 km, który realizuje firma Strabag Infrastruktura Południe za kwotę 309,8 mln zł. Trasa zostanie poprowadzona nowym śladem po zachodniej stronie istniejącej DK8. To część wielkiej inwestycji, polegającej na budowie drogi ekspresowej z Wrocławia (Magnic) do Kłodzka, a w przyszłości do granicy polsko-czeskiej.
Jest zgoda na rozbudowę DK65 w Grajewieartykuł
Pokaż artykuł
Jest zgoda na rozbudowę DK65 w Grajewie
Wojewoda Podlaski wydał pozwolenie na rozbudowę drogi krajowej nr 65 w Grajewie. Decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dotyczy odcinka od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 665 (dawniej drogą krajową nr 61) do granicy z województwem warmińsko-mazurskim.
REKLAMA